PŮJČOVNA KOL

Moderní spolehlivá kola pro Váš bezstarostný výlet

Kola v naší nabídce jsou výhradně od ověřených a kvalitních výrobců. V této sezóně budeme spoléhat na kola prémiových značek TREK a Cannondale, samozřejmě u nás stále najdete také kola kanadské kultovní značky Kona, a dále i osvědčená kola GT a Stevens. Některá rozměrově nestandardní kola si pak sami stavíme na rámech Spyder.

Každoročně velkou část našeho „kolového parku“ obměňujeme, naší snahou je nabídnout jízdu na moderních, hezkých a zároveň kvalitně zpracovaných a spolehlivých kolech.

Všechna naše horská kola jsou v moderních rozměrech 29″ a 27,5″ (jde o průměr kol, u kol na vyšší postavy preferujeme 29″ kola, u nižších rámů pak 27,5″). Jsou bez výjimky vybavena odpruženými vidlicemi a hydraulickými kotoučovými brzdami. Samozřejmostí je, že všechna kola udržujeme díky pravidelným kontrolám a servisu ve výborném technickém stavu.

Dětská kola máme v rozměrech 16″, 20″ a 24″ (pro výšku postav od cca 100 cm do 140 cm), disponujeme také juniorskými horskými 26″ koly (na výšku postavy 150 – 160cm), která jsou svou výbavou zcela stejná jako větší horská kola.

Pokud se na cyklovýlet chystáte s nejmenšími dětmi, pak můžeme ke kolu zapůjčit také dětskou sedačku, vozík nebo tažnou tyč (ta je vhodná pouze pro 16″ a 20″ dětská kola). Zapůjčení těchto zařízení doporučujeme domluvit alespoň den předem, abychom Vám vše nachystali a při předání Vás zbytečně nezdrželi montáží.

Samozřejmě i půjčení kol lze domluvit s předstihem (a především v hlavní letní sezóně toto doporučujeme), rezervaci je možné provést telefonicky (nejlépe formou sms či přes whatsapp) nebo e-mailem. Dle domluvy můžeme také kolo vybavit nášlapnými pedály, brašnou na řídítka či za sedlo nebo zadním blatníkem.

A co elektrokola?

Ty u nás nenajdete. Věříme totiž, že není nad to, přinášet si radost aktivním pohybem. Možnost zdolat vlastními silami (bez pomoci motoru) kopce v okolí, i přes únavu si vychutnat příjemné pocity ze zvládnutí naplánovaných cest, a také si poté sednout s přáteli k zaslouženému občerstvení a probrat co vše jsme museli překonat, abychom se dostali k cíli – o to vše jezdci na elektrokolech z velké části přicházejí…

Elektrokola považujeme za výborný dopravní prostředek do měst a za skvělou pomůcku pro zdravotně hendikepované. Ale většinový způsob použití, který preferuje zhltnutí určené porce kilometrů (limitované jen dojezdem baterie) a rychlý přesun k dalšímu turistickému cíli, který je třeba dnes odškrtnout – a samozřejmě se u toho moc nezadýchat – ten nám smysl nedává… A fakt, že materiál baterií a s nabíjením spojená zvýšená spotřeba elektrické energie jen zvyšují zatížení životního prostředí, v nás také vzbuzují pocit, že tohle není ta správná cesta pro vývoj cyklistiky…

Víme, že náš pohled na elektrokola nejde tak úplně s hlavním proudem, ale rádi děláme věci, o kterých jsme přesvědčeni, že jsou správné  a které nás baví. V použití elektrokol pro účely turistiky a pohybu v Národním parku jsme ani jedno z toho nenašli…

A na jaká kola se tedy u nás můžete těšit?

Zde pár fotografií pro představu o typech kol, která pro Vás máme připravena:

Partneři

Ubytování na Kvildě Rafty lodě Půjčovna koloběžek na Kvildě

Facebook


TOPlist