Naše kola

Moderní spolehlivá kola pro Váš bezstarostný výlet

Kola v naší nabídce jsou výhradně od ověřených a kvalitních výrobců. V této sezóně spoléháme především na výborně zpracovaná kola tradičních amerických značek GT a Cannondale, ale v naší nabídce najdete také  osvědčená česká kola Pells. Některá rozměrově nestandardní kola si pak sami stavíme na českých rámech Spyder.

Každoročně velkou část našeho „kolového parku“ obměňujeme, naší snahou je nabídnout jízdu na moderních, hezkých a zároveň kvalitně zpracovaných a spolehlivých kolech.

Všechna naše horská kola jsou v moderních rozměrech 29″ a 27,5″ (jde o průměr kol, u kol na vyšší postavy preferujeme 29″ kola, u nižších rámů pak 27,5″). Jsou bez výjimky vybavena odpruženými vidlicemi a hydraulickými kotoučovými brzdami. Samozřejmostí je, že všechna kola udržujeme díky pravidelným kontrolám a servisu ve výborném technickém stavu.

Dětská kola máme v rozměrech 16″, 20″ a 24″ (pro výšku postav od cca 100 cm do 140 cm), disponujeme také juniorskými horskými 26″ koly (na výšku postavy 150 – 160cm), která jsou svou výbavou zcela stejná jako větší horská kola.

Pokud se na cyklovýlet chystáte s nejmenšími dětmi, pak můžeme ke kolu zapůjčit také dětskou sedačku, vozík nebo tažnou tyč (ta je vhodná pouze pro 16″ a 20″ dětská kola). Zapůjčení těchto zařízení doporučujeme domluvit alespoň den předem, abychom Vám vše nachystali a při předání Vás zbytečně nezdrželi montáží.

Samozřejmě i půjčení kol lze domluvit s předstihem (a především v hlavní letní sezóně toto doporučujeme), rezervaci je možné provést telefonicky nebo e-mailem. Dle domluvy můžeme také kolo vybavit nášlapnými pedály, brašnou na řídítka či za sedlo nebo zadním blatníkem.

A co elektrokola?

Ty u nás nenajdete. Věříme totiž, že není nad to, přinášet si radost aktivním pohybem. Možnost zdolat vlastními silami (bez pomoci motoru) kopce v okolí, i přes únavu si vychutnat příjemné pocity ze zvládnutí naplánovaných cest, a také si poté sednout s přáteli k zaslouženému občerstvení a probrat co vše jsme museli překonat, abychom se dostali k cíli – o to vše jezdci na elektrokolech z velké části přicházejí…

Elektrokola považujeme za výborný dopravní prostředek do měst a za skvělou pomůcku pro zdravotně hendikepované. Ale většinový způsob použití, který preferuje zhltnutí určené porce kilometrů (limitované jen dojezdem baterie) a rychlý přesun k dalšímu turistickému cíli, který je třeba dnes odškrtnout – a samozřejmě se u toho moc nezadýchat – ten nám smysl nedává… A fakt, že materiál baterií a s nabíjením spojená zvýšená spotřeba elektrické energie jen zvyšují zatížení životního prostředí, v nás také vzbuzují pocit, že tohle není ta správná cesta pro vývoj cyklistiky…

Víme, že náš pohled na elektrokola nejde tak úplně s hlavním proudem, ale rádi děláme věci, o kterých jsme přesvědčeni, že jsou správné  a které nás baví. V použití elektrokol pro účely turistiky a pohybu v Národním parku jsme ani jedno z toho nenašli…

A na jaká kola se tedy u nás můžete těšit?

Zde pár fotografií pro představu o typech kol, která pro Vás máme připravena:

Partneři

Ubytování na Kvildě Rafty lodě Půjčovna koloběžek na Kvildě

Facebook


TOPlist