PŮJČOVNA KOL

Moderní spolehlivá kola pro Váš bezstarostný výlet

Kola v naší nabídce jsou výhradně od ověřených a kvalitních výrobců. V této sezóně budeme spoléhat na horská kola prémiových amerických značek TREK a GT. U nově zařazených elektrokol jsme vsadili na jistotu léty prověřené spolupráce a dobrých zkušeností s tuzemským výrobcem, brněnskou firmou PELLS.

Každoročně velkou část našeho „kolového parku“ obměňujeme, naší snahou je nabídnout jízdu na moderních, hezkých a zároveň kvalitně zpracovaných a spolehlivých kolech.

Všechna naše horská kola jsou v moderních rozměrech 29″ a 27,5″ (jde o průměr kol, u kol na vyšší postavy preferujeme 29″ kola, u nižších rámů pak 27,5″). Jsou bez výjimky vybavena odpruženými vidlicemi a hydraulickými kotoučovými brzdami. Samozřejmostí je, že všechna kola udržujeme díky pravidelným kontrolám a servisu ve výborném technickém stavu.

Dětská kola máme v rozměrech 16″, 20″ a 24″ (pro výšku postav od cca 100 cm do 140 cm), disponujeme také juniorskými horskými 26″ koly (na výšku postavy 150 – 160cm), která jsou svou výbavou zcela stejná jako větší horská kola.

Pokud se na cyklovýlet chystáte s nejmenšími dětmi, pak můžeme ke kolu zapůjčit také dětský vozík nebo tažnou tyč (ta je vhodná pouze pro 16″ a 20″ dětská kola). Zapůjčení těchto zařízení doporučujeme domluvit alespoň den předem, abychom Vám vše nachystali a při předání Vás zbytečně nezdrželi montáží.

Samozřejmě i půjčení kol lze domluvit s předstihem (a především v hlavní letní sezóně toto doporučujeme), rezervaci je možné provést telefonicky (nejlépe formou sms či přes whatsapp) nebo e-mailem. Dle domluvy můžeme také kolo vybavit nášlapnými pedály, brašnou na řídítka či za sedlo nebo zadním blatníkem.

A elektrokola?

Mnoho let jsme naši nabídku orientovali ryze sportovním směrem, tedy především k horským a silničním kolům. Nicméně ani my nemůžeme ignorovat současný vývoj cyklistiky a především pak preference vás, zákazníků – neboť pro vás to vše děláme… Takže ano, i my jsme již rozšířili naši nabídku o elektrokola a věříme, že tento náš krok zvětší okruh lidí, kterým máme možnost zprostředkovat příjemné zážitky. Věříme totiž, že není nad to, přinášet si radost aktivním pohybem. Možnost zdolat vlastními silami (byť třeba i za lehké pomoci motoru) kopce v okolí, i přes únavu si vychutnat příjemné pocity ze zvládnutí naplánovaných cest, a také si poté sednout s přáteli k zaslouženému občerstvení a probrat co vše jsme museli překonat, abychom se dostali k cíli – o to nakonec přece jde jak cyklistům na elektrokolech, tak i těm, kteří raději spoléhají jen na své vlastní síly…

A i když elektrokola stále považujeme především za výborný dopravní prostředek do měst a za skvělou pomůcku pro zdravotně hendikepované, také na druhou stranu vidíme i u mnoha našich „elektro“ zákazníků čistou radost z pohybu a výletů v překrásné šumavské přírodě. Nás samozřejmě moc těší mít možnost všechny tyto pozitivní emoce zprostředkovat a nakonec to tím i v našich očích dává elektrokolům smysl také pro cykloturistiku.

V otázce elektrokol nám tak zůstávají jen dvě oblasti pro zamyšlení – bezpečnost a životní prostředí.

Elektrokola jsou rychlejší a těžší, kladou tak na jezdce o něco vyšší nároky než kola běžná a je na každém z nás, aby zhodnotil své vlastní síly a dovednosti. Pro jezdce bez větších zkušeností s jízdou na kole vyžadují velkou míru respektu a opatrnosti, aby nevznikalo zbytečné riziko pro ně samotné i pro okolí. A i těm zkušenějším doporučujeme nepřeceňovat své limity…

A v otázce dopadu na životní prostředí – asi je nám všem jasné, že baterie i jejich výroba (stejně jako ve většině případů výroba elektrické energie) není z hlediska ekologie nic moc… Ale asi nejsme úplně těmi, kdo točí kormidlem a určují směrování těchto společenských trendů. Elektromobilita je zkrátka velký fenomén, takže společně věřme, že se aktuální negativa co nejdříve vyřeší, abychom si stále mohli vychutnávat bezstarostné pocity a radost z pohybu při výletech v krásném prostředí.

A na jaká kola se tedy u nás můžete těšit?

Zde nabízíme pár fotografií pro představu o typech kol, která pro Vás máme připravena:


TOPlist